Świat muzułmański od Maghrebu do Kaukazu


MINIONA -

Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4

Koło Naukowe Arabistów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na V studencko-doktorancką arabistyczną konferencję naukową, która odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2013 r. w Warszawie. Podczas tegorocznej konferencji chcielibyśmy skupić się na szeroko pojętym świecie muzułmańskim - regionie od Maghrebu do Kaukazu.
Ostatnia dekada to czas intensywnego zainteresowania kulturą muzułmańską i relacjami pomiędzy "Wschodem" a "Zachodem". W przekazach medialnych islam często przedstawia się jako monolityczną ideologię, krępującą wolności obywatelskie, a społeczeństwa Bliskiego Wschodu jawią się jako rozdarte pomiędzy negatywnymi tendencjami fundamentalistycznymi a nowoczesnością. Celem tegorocznej konferencji będzie przełamanie tego uproszczonego obrazu i przedstawienie historycznych, kulturowych, ekonomicznych, prawnych i społecznych kontekstów współczesnego świata muzułmańskiego.

Zapraszamy do nadsyłania abstraktów referatów z następujących dziedzin:
- orientalistyka i lingwistyka
- polityka i stosunki międzynarodowe
- kulturoznawstwo i medioznawstwo
- historia i historia sztuki
- prawo
- ekonomia i socjologia

Na zgłoszenia czekamy do 13 marca 2013 r. Abstrakty referatów (do 250 słów + krótka notka biograficzna) prosimy przesyłać na adres: arab.kn@uw.edu.pl.
O przyjęciu zgłoszeń zostaną Państwo poinformowani do 20 marca.

Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych w dniach 22-23 kwietnia 2013 roku na konferencję w celu wysłuchania referatów. Program konferencji pojawi się w drugiej połowie marca.

wydarzenie na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/222258084579931/


Źródło:  http://koloarabistow.blogspot.com/

Aktualizacja:  2013-03-04 00:00:00