Ja, My, Oni. Kultura: dzieli czy łączy? Collegium Civitas zaprasza na inaugurację II edycji seminariów „Kultura i rozwój”


MINIONA -

Warszawa

 

„Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem”, stwierdził Cyprian Kamil Norwid. Czy kultura staje się najważniejszym środowiskiem tworzenia społecznych więzi? Na ile kultura łączy, a na ile dzieli? Próby odpowiedzi na te pytania podejmą się uczestnicy II edycji seminarium „Kultura i rozwój”. Pierwsze spotkanie już 19 października br. Collegium Civitas zaprasza na godz. 18.00 (przewidywane zakończenie ok. godz. 20.00), Pałac Kultury i Nauki, XII piętro.

 

Do dyskusji wprowadzi film Artura Żmijewskiego „Oni”, zaprezentowany na festiwalu Documenta w Kassel. Film jest relacją z warsztatów prowadzonych przez artystę z przedstawicielami zantagonizowanych grup społecznych: działaczami organizacji skupionych wokół Radia Maryja, narodowej prawicy, członkami ugrupowań młodej lewicy i członkami mniejszości żydowskiej. Warsztaty były miejscem spotkania i rozmowy „bez słów”, przy pomocy działań i znaków plastycznych.

 

Po projekcji pierwsze argumenty w dyskusji przedstawią socjologowie, profesor Mirosława Marody i profesor Jacek Raciborski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Spotkanie poprowadzi Edwin Bendyk, dyrektor Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas, publicysta tygodnika „Polityka”.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację na: obserwatorium@nck.pl.

 


Źródło:  http://www.civitas.edu.pl

Aktualizacja:  0000-00-00 00:00:00