„Kryzys – jego geneza i konsekwencje na przestrzeni dziejów”


MINIONA -

Bydgoszcz

Ludzkość od początków swego istnienia ma do czynienia z sytuacjami kryzysowymi. Są one wywoływane zdarzeniami losowymi, niepowodzeniami osobistymi oraz porażkami życiowymi. Życie każdego człowieka naznaczone jest ciągłymi zmianami w następstwie krytycznych wydarzeń. Żyjemy w otoczeniu, w środowisku niepewnym, gdzie obok wartości pozytywnych następują również i negatywne, powodujące stan wewnętrznej nierównowagi.

Kryzys jest częścią naszego życia, dotyczy nas wszystkich, co ważne jest spodziewany,
a nawet pożądany. Wymaga od nas zmian i podejmowania nowych wyzwań i zadań. Z drugiej jednak strony sytuacje kryzysowe wywołują w świadomości społecznej kształtowanie postaw zachowawczych, często rezygnację a nawet skrajny krytycyzm rzeczywistości, zamiast poszukiwania rozwiązań sytuacji trudnych, innych niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

 

.

Treść konferencyjnych rozważań ogniskować się będzie wokół takich kwestii, jak:

1.      Kryzysy gospodarcze i ich rola.

2.      Kryzysy międzynarodowe i ich konsekwencje..

3.      Ekonomiczne, kulturalne i społeczne aspekty kryzysu we współczesnym świecie.

4.      Próby przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym na przestrzeni dziejów.

5.      Konfrontacja najlepszym sposobem zwalczania kryzysu?

6.      Kryzys w polityce i próby jego rozwiązania.

7.      Polityczne, socjologiczne, psychologiczne i prawne skutki kryzysu.

Zarysowany wyżej zakres problemów ma charakter otwarty. Mamy nadzieję, że Uczestnicy Konferencji dopełnią go również swoimi propozycjami.

Miejscem Konferencji będzie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30, Bydgoszcz.


SPRAWY BYTOWE:

Opłata konferencyjna w wysokości 190 zł przeznaczona jest na pokrycie kosztów przygotowania konferencji, materiałów konferencyjnych dla uczestników, bufetu podczas przerw kawowych oraz publikacji w postaci recenzowanej monografii. Organizatorzy zapewniają także nocleg
w jednym z domów studenckich UKW w dniach 26/27 kwietnia, istnieje możliwość wykupienia dodatkowego noclegu w dniach 27/28 kwietnia (bliższe informacje u organizatorów).

TERMINY:

Kartę zgłoszenia prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2012 roku. Komunikat nr 2 (termin dokonania opłaty oraz szczegółowy program konferencji) zostanie przesłany osobom zgłaszającym chęć uczestnictwa w Konferencji.

 

Komitet organizacyjny i naukowy:

 

1. dr hab. Albert Kotowski, prof. UKW (opiekun naukowy)

2. mgr Krzysztof Budka (przewodniczący komitetu organizacyjnego)

3. mgr Paweł Wawryszuk (sekretarz)

Zapraszamy wszystkich, którzy w sposób czynny chcą dzielić się wynikami swoich badań i przemyśleń oraz wpływać na powszechny stan wiedzy i kierunki jej rozwoju. Teksty artykułów, które uzyskają pozytywną recenzję, zostaną opublikowane w publikacji recenzowanej.

 

Pytania można również kierować na adres e-mailowy: krzysztof.budka@o2.pl






Aktualizacja:  2012-02-06 00:00:00